WSPINKA 2022

Data publikacji 09.12.2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami covidowymi, po raz siedemnasty odbyła się impreza profilaktyczna WSPINKA 2022. Została zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej na terenie Orlen Areny w sali ze ścianką wspinaczkową. Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, bez używek.

„Wspinka” rozpoczęła się o godz. 10. Udział w niej wzięli uczniowie VII i VIII klas z płockich szkół podstawowych, którzy zmagali się w sportowej rywalizacji w dwóch konkurencjach. Rywalizacja główna odbyła się na ściance wspinaczkowej, natomiast równolegle odbywał się konkurs plastyczny na plakat, promujący zdrowy i sportowy styl życia bez używek. Nad bezpieczeństwem na ściance czuwali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Orlen Areny , którzy asekurowali uczestników wspinających się po ściance.

W tym roku w zmaganiach wspinaczkowych rywalizowało łącznie 17 drużyn z 9 szkół podstawowych. Konkurs na ściance rozgrywany był w dwóch kategoriach drużynowych oraz czterech kategoriach indywidualnych.

I miejsce – Sebastian Reguliński Szkołą Podstawowa nr 11

Nagrody rzeczowe w części sportowej oraz plastycznej zostały ufundowane przez Urząd Miasta Płocka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wręczono również puchary dla trzech najlepszych szkół za łączne wyniki w kategoriach klas VII i VIII.

Puchar Komendanta Miejskiego Policji za zajęcie I miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Płocku.

Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej za zajęcie II miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12 w Płocku.

Puchar Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej za zajęcie III miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 22 w Płocku.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku, drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku.

Niezależnie od miejsc jakie zajęli uczestnicy zawodów, najważniejsza była atmosfera panująca na sali. Młodzież kibicowała swoim koleżankom i kolegom w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejną edycję.

Autor: podkom. Dariusz Mroczkowski