Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia w płockiej Komendzie Policji

Data publikacji 07.06.2017

W jednym z pomieszczeń Komendy Miejskiej Policji w Płocku, w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru. W wyniku zdarzenia pracownik Policji został ranny i konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej. Komendant podjął decyzję o ewakuacji budynku. Taki był scenariusz dzisiejszych ćwiczeń na terenie KMP w Płocku.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie w praktyce procedur obowiązujących w przypadku pożaru oraz wypracowanie współpracy ze strażą pożarną. Ponadto ważnym elementem było również sprawdzenie procedur obowiązujących podczas ewakuacji osób zatrudnionych w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Tego rodzaju ćwiczenia są istotnym elementem ochrony przeciwpożarowej, z uwagi na fakt, że budynek Komendy Miejskiej Policji w Płocku ze względu na swoją kubaturę oraz ilość osób w nim zatrudnionych jest obiektem, w którym – w przypadku pożaru – muszą sprawnie zadziałać wszystkie opracowane procedury postępowania podczas ewakuacji i muszą  zostać wypracowane w praktyce zasady współpracy ze Strażą Pożarną.

Podobne ćwiczenia przeciwpożarowe odbywają się w większości obiektów użyteczności publicznej. (K)

Powrót na górę strony