Aktualności

Krzaki konopi indyjskich uprawiał w budynku gospodarczym

Data publikacji 26.01.2023

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wpadli na trop kolejnej nielegalnej uprawy krzaków konopi indyjskich. 46-latek uprawiał je w ukrytym pomieszczeniu budynku gospodarczego. Podejrzany usłyszał już zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy wpadli na trop kolejnej nielegalnej uprawy krzaków konopi indyjskich. Tym razem uprawą zabronionych roślin zajmował się 46-letni płocczanin. Mężczyzna, hodował dorodne krzaki konopi indyjskich w ukrytym pomieszczeniu budynku gospodarczego, na terenie jednej z płockich posesji. W sumie policjanci znaleźli 35 krzewów roślin w różnym stadium wzrostu oraz zabezpieczyli całe niezbędne do prowadzenia takiej hodowli wyposażenie. W trakcie przeszukania wykryli również gotowe narkotyki: około 227 gramów marihuany oraz ponad 12 gramów metamfetaminy.

46-latek w płockiej komendzie usłyszał zarzuty. Przyznał się do nielegalnej hodowli oraz posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony