Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie działania „Pasy”

Data publikacji 15.09.2016

Wczoraj policjanci z płockiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Pasy”. Funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili kontrole pojazdów ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierowców i pasażerów jadących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas działań 24 funkcjonariuszy skontrolowało łącznie 90 pojazdów (83 samochody osobowe i 7 ciężarowych). W toku przeprowadzonych kontroli policjanci ujawnili 75 wykroczeń w tym 41 przypadków jazdy w samochodzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Wczorajsze działania miały na celu ograniczanie i eliminowanie faktów podróżowania samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zapięcie pasów zarówno przez kierowców jak i pasażerów, to bardzo istotny element bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Osoby, które nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa, w czasie gdy pojazd uderza w jakąkolwiek przeszkodę, stają się przez ułamki sekund bezwładną masą o wadze wielokrotnie przekraczającej ich wagę faktyczną. Taka osoba przez ułamki sekund może spowodować bardzo poważne zagrożenie dla siebie, np. może wypaść z pojazdu przez przednią szybę. Może również stanowić zagrożenie dla innych osób podróżujących w samochodzie, gdyż przemieszczając się bezwładnie we wnętrzu pojazdu może uderzać w osoby, które są zapięte pasami.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców i pasażerów podróżujących w samochodach, aby w trosce o swoje bezpieczeństwo pamiętali o zapięciu pasów bezpieczeństwa. (K)

Powrót na górę strony