Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dealerów, którzy sprzedali narkotyki warte blisko 92 tysiące złotych

Data publikacji 10.10.2016

Płoccy policjanci zatrzymali dwoje dealerów, którzy od grudnia 2015 roku do października roku bieżącego sprzedali narkotyki o wartości blisko 92 tysiące złotych. Sąd aresztował zatrzymanych na trzy miesiące.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową wpadli na trop pary dealerów w ramach realizacji informacji operacyjnej. Para została zatrzymana w swoim mieszkaniu, w Płocku. Była to 43 letnia kobieta i jej partner, 41 letni mężczyzna. W mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 41 g. marihuany, około 141 g. amfetaminy i 1 tabletkę metamfetaminy.  Łączna wartość ujawnionych narkotyków to blisko pięć i pół tysiąca złotych. W toku prowadzonych dalszych czynności policjanci ustalili, że para zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków w swoim mieszkaniu od grudnia 2015 roku. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym  zarzutów udzielania w okresie od grudnia 2015 roku do października 2016 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej narkotyków w ilości 3 kg. amfetaminy o wartości nie mniejszej niż 90 tys. zł. 19 tabletek metamfetaminy o wartości nie mniejszej niż 180 zł. i 60 g. marihuany o wartości nie mniejszej niż 1800 zł. 

Wobec zatrzymanych Sąd w Płocku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 

Za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. (K) 

Powrót na górę strony