Aktualności

Płocka drogówka podsumowała działania "Prędkość"

Data publikacji 21.09.2023

Wczoraj funkcjonariusze z płockiej drogówki brali udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość". Mundurowi skontrolowali ponad 90 pojazdów, ujawnili 70 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109km/h. Policjanci z płockiej drogówki apelują o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości i o zdrowy rozsądek na drodze.

Prędkość to jeden z głównych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. To również główna przyczyna ciężkich obrażeń ciała uczestników wypadków drogowych. Jednak nie zapominajmy, że prędkość to czynnik uruchamiany i kontrolowany przez kierującego pojazdem. To osoba siedząca za kierownicą pojazdu decyduje z jaką prędkością się porusza, a naciskając pedał gazu decyduje o tym, co się wydarzy na drodze. Niestety, często te decyzje są niewłaściwe.

WWczoraj (20.09) w trakcie ogólnopolskich działań "Prędkość"  Policjanci skontrolowali ponad pojazdów, ujawnili 70 przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali równireż prawo jazdy 31-letniemu kierującemu dacią, który w Sikorzu przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Nadmierna prędkość przyczynia się do wielu tragedii na drodze, dlatego policjanci z płockiej drogówki apelują o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości i o zdrowy rozsądek na drodze.

sierż.szt.Monika Jakubowska

Powrót na górę strony