Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze aresztowani

Data publikacji 11.07.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Płocku ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu na osiedlu Imielnica. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło pod koniec czerwca. Z domu zginęła biżuteria i pieniądze. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą prowadzili intensywna pracę operacyjną w wyniku której wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym włamaniem. Był to mieszkaniec Płocka w wieku 33 lat. Mężczyzna ten podczas przesłuchania przyznał się do włamania a w jego mieszkaniu została odnaleziona skradziona biżuteria. Jak się okazało zatrzymany płocczanin był w trakcie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, którą miał orzeczoną za podobne przestępstwa. Koniec jego dotychczasowej kary jest przewidziany na rok 2035, jednak za nowe włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi w tej sprawie zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci z Komisariatu, w wyniku dalszej pracy operacyjnej ustalili współsprawcę włamania. Okazało się, że jest to 35 letni mężczyzna, nie posiadający stałego adresu zameldowania. Jednak w wyniku intensywnych ustaleń, policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie gm. Brudzeń Duży. Drugi z zatrzymanych nie przyznał się do włamania, ale zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu wniosku o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i drugi mężczyzna został również tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali skradzioną biżuterię o wartości przekraczającej siedem tysięcy złotych.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony