Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 14.07.2017

Płoccy policjanci włączyli się w działania „Prędkość”, prowadzone na terenie Mazowsza. Celem działań jest eliminowanie jednej z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, jaką jest jazda z nadmierną prędkością.

Działania rozpoczęły się dzisiaj tj. w piątek o godzinie 6.00 i potrwają przez cały weekend, do niedzieli godz. 24.00. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą w ramach działań zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość zwłaszcza na terenach zabudowanych i w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Jazda z nadmierną prędkością od wielu lat jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, w których uczestnicy doznają poważnych obrażeń ciała lub –  bardzo często ponoszą śmierć. Dlatego też działania policjantów mające na celu ograniczenie faktów prowadzenia pojazdów z nadmierną prędkością, podyktowane są dążeniem do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Policjanci przypominają, że za przekraczanie dozwolonych prędkości grozi grzywna i punkty karne, natomiast jeżeli na terenie zabudowanym kierowca przekroczy dozwoloną prędkość o wartość powyżej 50 km/h, policjanci zatrzymają prawo jazdy na okres 3 miesięcy. (K)

Powrót na górę strony