Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

55 „działek” narkotyków nie trafi na płocki rynek

Data publikacji 14.07.2017

Płoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował dozór policyjny, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w Płocku. Policjanci prowadząc pracę operacyjną ustalili mężczyznę, który posiada przy sobie narkotyki. Był to 32 letni mieszkaniec naszego miasta. Podczas zatrzymania miał przy sobie blisko 4 g. marihuany. W wyniku przeszukania, w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli dodatkowo ponad 51 g. amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast narkotyki zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy. Wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 tysiące zł. Z tej ilości zabezpieczonych substancji odurzających można było by sporządzić 55 porcji – tzw. działek.  

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków i złożył wyjaśnienia. Zatrzymany został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony