Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i broń zabezpieczona przez płockich policjantów

Data publikacji 25.07.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali pięć osób i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz pieniądze i broń w jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego. W związku z tą sprawą dwóch mężczyzn zostało aresztowanych. Narkotyki, broń oraz pieniądze zostały zabezpieczone jako dowody rzeczowe.

Płoccy policjanci zajmowali się sprawą przez cały miniony weekend. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Płocku około godziny 1.00 w nocy z piątku na sobotę, natomiast kolejne zatrzymania miały miejsce w sobotę i niedzielę. Łącznie zatrzymanych zostało pięć osób w wieku od 24 do 44 lat. Cztery osoby zamieszkują na terenie powiatu płockiego, jedna w powiecie płońskim.

Funkcjonariusze prowadząc pracę operacyjną ustalili personalia osoby posiadającej znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej. Prowadząc dalsze czynności policjanci zatrzymali jeszcze 4 osoby oraz znaleźli w Płocku i na terenie powiatu płońskiego około 2,400 g. białego proszku (amfetamina i mefedron), około 1 kg. haszyszu i 50 tabletek extasy. Funkcjonariusze ujawnili również plantację konopi indyjskich, która znajdowała na terenie powiatu płońskiego, w rowie melioracyjnym.  Na plantacji rosło 35 szt. roślin konopi o wysokości ok. 150 cm. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to ponad 3 kg. o wartości około 120 tys. zł.

Ponadto w mieszkaniu mężczyzny mieszkającego na terenie powiatu płońskiego ujawniony został rewolwer i 25 szt. amunicji oraz pieniądze w kwocie 1500 zł.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, natomiast mieszkaniec powiatu płońskiego dodatkowo usłyszał zarzut posiadania bez zezwolenia broni i amunicji. Spośród pięciu osób zatrzymanych, jedna osoba po złożeniu wyjaśnień została zwolniona do domu, wobec dwóch osób został zastosowany dozór policyjny, natomiast dwaj mężczyźni w wieku 24 i 25 lat zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowaniu na trzy miesiące. 

Za posiadanie narkotyków w znacznych ilościach w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie bez zezwolenia broni i amunicji przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony