Aktualności

Płocka policja kontroluje dzikie lodowiska

Data publikacji 18.01.2024

Ujemne temperatury oraz trwające ferie to dla niektórych czas zimowych przygód. W trosce o bezpieczeństwo płoccy funkcjonariusze każdego dnia kontrolują zamarznięte akweny wodne i apelują o odpowiedzialność i rozwagę.

Policjanci ostrzegają, że każde wejście na zamarznięty zbiornik wodny jest ryzykowne, nawet przy bardzo dużym mrozie. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.

Pamiętaj! Najważniejsze jest własne bezpieczeństwo. Jeśli lód załamał się pod osobą poszkodowaną, może załamać się również pod Tobą. Dlatego ważne jest wezwanie pomocy służb pod numerem 112, a do czasu ich przyjazdu, jeśli w zasięgu ręki masz do dyspozycji długi szalik, grubą gałąź lub sanki, spróbuj podczołgać się na taką odległość, aby możliwe było podanie tego typu przedmiotu poszkodowanemu, przy zachowaniu własnego bezpieczeństwa.

Zachęcamy również do korzystania ze sztucznego lodowiska w Płocku,  ul. Stary Rynek.

Przypominamy, że w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”.  O szczegółach przeczytasz tutaj:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/240017,Przypominamy-i-zachecamy-do-wziecia-udzialu-w-konkursie-quotSniezny-Dekalogquot.html

sierż. szt. Monika Jakubowska

Powrót na górę strony