Aktualności

Data publikacji 26.01.2024

Choć zimowy wypoczynek w naszym regionie powoli dobiega końca, przedstawiciele płockiej komendy w dalszym ciągu odwiedzają najmłodszych w ramach akcji "Bezpiecznych ferii 2024" w trosce o ich bezpieczeństwo również po powrocie do szkoły. Dzięki wsparciu FUNDACJI BEZ GRANIC do dzieci trafiają również opaski odblaskowe, które pomogą im świecić przykładem nie tylko w czasie ferii.

To już ostatnie dni zimowego wypoczynku w naszym rejonie. Policjanci oraz przedstawiciele płockiej komendy wielokrotmie odwiedzali najmłodszych zarówno w szkołach jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych, ale również w trakcie ich trwania, w miejscach gdzie dzieci spędzają wypoczynek. Głównym celem spotkań jest przede wszystkim przekazanie uczestnikom jak najwięcej zasad bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw ale również podczas poruszania się po drodze. Dzieci mogą również przymierzyc elementy umundurowania i dowiedzieć się kilku ciekawostek o pracy funkcjonariusza.

Wczoraj do dzieci, które spędzają półkolonie w Szkole Podstawowej w Maszewie Dużym trafiło kilkadzieciąt opasek odblaskowych przekazanych przez FUNDACJĘ BEZ GRANIC. Przypominamy, że nawet najmniejszy element odblaskowy znacznie zwiększa naszą widoczność na drodze. Dzieci już o tym wiedzą. Uczmy się od najmłodszych:  Bądźmy widoczni i świećmy przykładem.

Przypominamy, że w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”.  O szczegółach przeczytasz tutaj:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/240017,Przypominamy-i-zachecamy-do-wziecia-udzialu-w-konkursie-quotSniezny-Dekalogquot.htm

sierż.szt. Monika Jakubowska/KMP w Płocku

 

 

Powrót na górę strony