Aktualności

Podsumowanie międzypowiatowych działań "Prędkość"

Data publikacji 06.02.2024

Wczoraj (05.02) policjanci z płockiej drogówki, wspólnie z sierpeckimi oraz płońskimi funkcjonariuszami prowadzili działania "Prędkość". Mundurowi sprawdzali z jaką prędkością kierowcy poruszają się po naszych drogach. Mimo, iż nadrzędnym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy prowadzili działania „Prędkość” wspólnie z sierpeckimi oraz płońskimi funkcjonariuszami.  Prowadzone działania mialy na celu dyscyplinowanie kierowców do jazdy z prędkością zgodną z obowiązującymi przepisami, egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości a w konsekwencji ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.  Policjanci poza wykonywaniem pomiarów prędkości, zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Policjanci ujawnili ponad 50 przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi wykonali również ponad 300 badań stanu trzeźwości kierujących, 2 kierowców straciło uprawnienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariuszem zapowiadają kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

sierż.szt. Monika Jakubowska/KMP w Płocku

Powrót na górę strony