Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania SMOG w Płocku

Data publikacji 27.07.2017

Dzisiaj policjanci z płockiej drogówki prowadzą działania pod nazwą SMOG. Celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, które w związku z niesprawnym silnikiem lub układem wydechowym emitują do atmosfery nadmierne ilości spalin lub spaliny, których skład związków szkodliwych przekracza dopuszczalne normy.

Działania SMOG prowadzone są dzisiaj od godziny 6.00 do godziny 24.00. Policjanci na terenie całego kraju kontrolują pojazdy pod kątem ilości emitowanych do atmosfery spalin oraz ich składu.

Zanieczyszczenie atmosfery spalinami pojazdów jest szczególnie odczuwalne w upalne dni. Dodatkowym czynnikiem, który negatywnie wpływa na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy jest fakt emitowania przez niesprawne pojazdy nadmiernej ilości spalin lub też spalin, których skład substancji szkodliwych przekracza dopuszczalne normy.

Dzisiejsze działania mają na celu przeciwdziałanie tego rodzaju zjawiskom. Działania prowadzone są na terenie całego kraju od godziny 6.00 i potrwają przez cały czwartek do godziny 24.00. (K)

Powrót na górę strony