Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili sprawcę rozboju

Data publikacji 28.07.2017

Płoccy policjanci ustalili mężczyznę, który dopuścił się rozboju na dwudziestoletnim mieszkańcu Płocka, zabierając mu słuchawki o wartości 120 zł. Sprawca rozboju przyznał się do niego, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę 15 lipca, na ul. Bielskiej w Płocku. Do 20 letniego mieszkańca Płocka podszedł mężczyzna i zaczął grozić mu pobiciem oraz zażądał słuchawek. W obawie o swoje bezpieczeństwo pokrzywdzony oddał słuchawki o wartości 120 zł. O całym fakcie poinformował Policję.

Funkcjonariusze w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej ustalili osobę, która dopuściła się rozboju. Okazało się, że jest to 29 letni mieszkaniec gminy Bielsk. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Wczoraj został doprowadzony do sądu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy oraz wyjaśnieniami sprawcy, zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 4 tys. zł.

Za rozbój w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności. (K)  

Powrót na górę strony