Aktualności

Wiosenna przejażdżka zakończona utratą prawa jazdy

Data publikacji 02.04.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy ostudzili wiosenne emocje kierującemu bmw, który pędził środkiem miasta z prędkością 122km/h. Płocczanin stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W piątek (29.03) tyż przed pónocą na Al.Piłsudskiego w Płocku funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zatrzymał rozpędzonego kierowcę bmw. 51-latek poruszał się pojazdem z predkością 122km/h, gdzie w obszarze zabudowanym jest ona ograniczona do 50 km/h.

Mieszkaniec Płocka przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że:

  • przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;
  •  jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
  • natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim jeździ zbyt szybko.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawaoraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

Kierowco pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

 

sierż.szt. Monika Jakubowska

Powrót na górę strony