Aktualności

Policjanci z grupy SPEED podsumowali marzec na płockich drogach

Data publikacji 02.04.2024

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała po to, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze w marcu, na drogach powiatu płockiego skontrolowali blisko 400 pojazdów, ujawnili 380 wykroczeń, z których aż 332 dotyczyły przekroczenia prędkości.

W marcu policjanci z płockiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu płockiego skontrolowali prawie 400 pojazdów. Ujawnili 380 wykroczeń, z których aż 332 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli na kierujących ponad 345 mandatów karnych oraz zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy, w tym dwa za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Działania policjantów z grupy ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez "piratów drogowych". Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Powrót na górę strony