Aktualności

Pomyśl zanim wciśniesz gaz. Płocka grupa SPEED zatrzymała kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 15.05.2024

Policjanci z płockiej drogówki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPPED na co dzień zwalczają agresywne zachowania na drogach, którymi m.in. niewątpliwie są przekroczenia dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcom. Policjanci mówią NIE dla piratów drogowych i apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Nadmierna prędkość oraz brawura to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z grupy SPEED. Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Tylko wczoraj (14.05) w Białej (pow.płocki) policjanci z płockiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość, gdzie w obszarze zabudowanym jest ona ograniczona do 50 km/h.

34-latek, kierowca volvo miał na liczniku 110 km/h, natomiast 25-letni kierujący audi jechał z prędkością 106 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, otrzymali mandaty w wysokości 1,5 tys. złotych oraz po 13 punktów karnych.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

podkom. Monika Jakubowska

 

 

Powrót na górę strony