Aktualności

Od przedszkola do seniora. Tłumy pokoleń podczas Nocy Muzeów w płockiej jednostce Policji

Data publikacji 20.05.2024

18 maja płocka komenda otworzyła drzwi dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów. Wśród naszych gości nie zabrakło dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Tłumy zwiedzających po jednostce oprowadzali funkcjonariusze, którzy opowiadali o swojej pracy i udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania. Poza historią polskiej policji, wśród atrakcji m.in. strzelnica, policyjny sprzęt, radiowozy, spotkanie z technikiem kryminalistyki oraz przewodnikiem psa.

18 maja podczas Nocy Muzeów płocka komenda otworzyła drzwi dla zwiedzających. Zastepca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku , nadkom. Robert Nolbert, osobiście przywitał naszych gości. Zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Płocku odbywało się w grupach oprowadzanych przez płockich funkcjonariuszy. Spacer  po jednostce rozpoczęto od pomieszczeń, które na co dzień zajmują technicy kryminalistyczni. Tam zwiedzający dowiedzieli się, jak  policjanci  zabezpieczają ślady i pracują z dowodami rzeczowym. Następnie uczestnicy mogli obejrzeć wystawę upamiętniającą policjantów z terenu powiatu płockiego z czasów Policji Państwowej oraz wysłuchać historii policyjnego munduru. Kolejnym punktem było spotkanie z przedstawicielem IPA, który przedstawił działalność stowarzyszenia i opowiedział uczestnikom o międzynarodowej współpracy Policji.

W dalszej części zwiedzania zaprezentowano radiowozy oraz motocykle wykorzystywane podczas codziennej służby policjantów. Każdy z uczestników Nocy Muzeów mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ogromne zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przewodnikiem psa wraz z czworonożnym przyjacielem Luną. Podczas zwiedzania dzielnicowi opowiadali o codziennej pracy, odpowiadali na wszystkie pytania zachęcając młodzież do wstąpienia w nasze szeregi.

Ostatnim etapem zwiedzania był pobyt na policyjnej strzelnicy. Tam funkcjonariusze prezentowali różne rodzaje broni, będące na wyposażeniu policjantów oraz elementy sprzętu policyjnego.

Dziękujemy za przybycie.

podkom. Monika Jakubowska

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.37 MB)

Powrót na górę strony