Aktualności

Kierowco! Lookaj w lusterka!

Data publikacji 20.05.2024

Wraz z nadejściem wiosny na drogach przybywa miłośników jazdy motocyklem. Policjanci przypominają kierowcom jak ważne jest korzystanie z lusterek i baczna obserwacja drogi. Rozwaga, wzajemne zrozumienie, tolerancja na drodze to gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu.

Piękna pogoda sprawiła, że na drogach przybywa miłośników jednośladów wśród których zdecydowana większość to rowerzyści oraz motocykliści. Jest to grupa kierujących, którzy należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze potrzebna jest rozwaga, wzajemne zrozumienie oraz tolerancja na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę (18.05) w Płocku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Policjanci wstępnie ustalili, że 20-letni kierujący dacią, skręcając w lewo nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w 49-letniego motocyklistę, który go wyprzedzał. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący jednośladem trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie ograniczeń prędkości, zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywanych manewrów takich jak: skręcanie, wyprzedanie czy zmiana pasa ruchu oraz korzystanie z lusterek i baczną obserwację drogi.

Dla każdego jest miejsce na drodze i każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być na niej bezpieczny. Jednak aby tak było powinniśmy mieć świadomość, że wszyscy na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale też za życie i zdrowie innych, często swoich bliskich.

podkom. Monika Jakubowska

 

 

 

 

Powrót na górę strony