Aktualności

Dla pijanego kierowcy most okazał się być zbyt wąski. Natychmiastowa reakcja świadka

Data publikacji 21.05.2024

43-letni kierujący mercedesem, na Moście Solidarności w Płocku uderzył w barierki. Badanie wykazało, ze miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na pochwałę zasługuje natychmiastowa reakcja świadka, który podejrzewając że mężczyzna może być nietrzeźwy, zajechał mu drogę, zabrał kluczyki i wezwał na miejsce służby. Policjanci apelują: widzisz? Reaguj! Nietrzeźwy kierujący to ogromne zagrożenie na drodze!

Dziś (21.05) na Moście Solidarności w Płocku 43-letni kierujący mercedesem uderzył w barierki.  Przejeżdżający świadek zdarzenia podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zajechał mu drogę, zabrał kluczyki i powiadomił służby. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu płockiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Kierowco pamiętaj ALKOHOL:

-> wydłuża czas reakcji,

-> wpływa negatywnie na koordynację ruchów,

-> powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,

-> wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,

-> obniża koncentrację,

-> powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

Jeżeli widzisz, że osoba chce kierować lub kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie zadzwoń na numer alarmowy 112 ! Ten telefon może uratować czyjeś życie!

podkom. Monika Jakubowska

Powrót na górę strony