Aktualności

Tydzień działań płockiej grupy SPEED

Data publikacji 10.06.2024

Płocka Grupa SPEED namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili 35 kontroli pojazdów, ujawnili 38 wykroczeń oraz nałożyli 33 mandaty karne. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych. Policjanci apelują ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!

Działania policjantów z grupy SPEED ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez "piratów drogowych". Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali 35 pojazdów oraz ujawnili 38 wykroczeń. 35  z nich dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 33 mandaty karne oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

 

asp. Jakub Tomaszewski

Powrót na górę strony