Aktualności

Słuchacze Mazowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego odwiedzili płocką Komendę Policji

Data publikacji 14.06.2024

Płocką komendę Policji odwiedzili słuchacze Mazowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Nie była to pierwsza wycieczka studentów oraz ich opiekunów do naszej jednostki. Doświadczenie minionych edycji przedsięwzięcia pokazuje, że spotkania z funkcjonariuszami są działaniem, które w atrakcyjny i jednocześnie trwały sposób wpływa na postawy dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystali wizytę dzieci, aby przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Komenda Miejska Policji w Płocku od lat współpracuje z Mazowieckim Uniwersytetem Dziecięcym. W ramach wspólnie podejmowanych przedsięwzięć profilaktycznych odbywają się zajęcia, które umożliwiają poznanie pracy policjantów, obejrzenia sprzętu policyjnego oraz radiowozów wykorzystywanych w codziennej służbie

Podczas spotkania mundurowi omówili najważniejsze aspekty bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci poznały tajniki pracy policyjnej, miały możliwość przymierzenia sprzętu, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Największym zainteresowaniem cieszyła się wizyta u  techników kryminalistyki, gdzie młodzi studenci uczestniczyli w pokazie zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania i uczestniczyły w dyskusjach o bezpiecznych zachowaniach. Na zakończenie wycieczki dzieci obejrzały pojazdy służbowe.

Podczas spotkania mundurowi przekazali uczestnikom drobne upominki. Miła niespodzianką dla uczestników było wspólne zdjęcie z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Płocku podinsp.  Robertem Nowakowskim.

 

Asp. Jakub Tomaszewski

 

 

 

 

Powrót na górę strony