Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mazowiecka grupa SPEED
Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, których "wyczyny" zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach. W minionym tygodniu policjanci ujawnili ponad 1300 wykroczeń.
Dodano: 25.05.2021 -
Wypadek z udziałem pieszej. Policjanci apelują o ostrożność!
Dzisiaj na jednym z płockich skrzyżowań doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący toyotą potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, która na skutek siły uderzenia upadła na pojazd znajdujący się na sąsiednim pasie ruchu. Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Płoccy policjanci apelują o ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pieszy w zderzeniu z rozpędzonym autem stoi na straconej pozycji.
Dodano: 25.05.2021 -
Złamał sądowy zakaz
Nawet do 5 lat więzienia grozi 46-latkowi za złamanie sądowego zakazu. Mieszkaniec powiatu płockiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy. W trakcie kontroli okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę mazdy, ponieważ ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Dodano: 25.05.2021 -
Zatrzymany z blisko 4 promilami za kierownicą i nielegalnym tytoniem
Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 46-latek. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego z blisko 4 promilami alkoholu w organizmie i bez uprawnień wsiadł za kierownicę opla po czym doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Ponadto w jego pojeździe policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń. Przed 46-latkiem poważne konsekwencje prawne wiążące się z karą pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.
Dodano: 25.05.2021 -
25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego
Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
Dodano: 25.05.2021