Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne wakacje - trzeźwość na drodze
Przed nami kolejny, wakacyjny weekend. Na drogach należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Trzeźwy osąd sytuacji, to podstawa bezpieczeństwa nie tylko na drodze.
-
Kolejne poważne zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów
Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów i motorowerzystów na drogach. Rośnie również liczba wypadków z ich udziałem. Tylko wczoraj płoccy policjanci odnotowali kolejne dwa zdarzenia, w wyniku których amatorzy dwóch kółek trafili do szpitala. W obydwu przypadkach zawinili kierowcy osobówek.
-
Przyjęcia do służby w Policji - najbliższy termin w sierpniu
Policjant to trudny zawód, ale także wyjątkowe powołanie oraz służba naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, chcesz pomagać innym - ZOSTAŃ POLICJANTEM!
-
Bezpiecznie wakacje – Uwaga na wysokie temperatury
Upalne dni, gdy temperatura powietrza przekracza +30°C towarzyszą nam od kilku dni. Podobnie według prognoz będzie w najbliższy weekend w całym kraju. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Policjanci apelują również o to, aby w trakcie upałów dobrze przygotować się do jazdy samochodem.
-
Policyjna eskorta rodzącej kobiety
Płockie policjantki z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wczorajszą służbę zapamiętają na długo. Pomogły rodzącej kobiecie i jej mężowi szybko dostać się do szpitala. Przyszła mama trafiła w ręce lekarzy dosłownie w ostatniej chwili. Dzięki temu kobieta urodziła w szpitalu.
-
W pierwszy wakacyjny weekend wyeliminowanych zostało pięciu nietrzeźwych kierujących
Podczas pierwszego weekendu wakacji płoccy policjanci wyeliminowali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich już w piątkowy wieczór kierował samochodem Kia, mając ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Inny, w niedzielę nad ranem, wsiadł do Opla mając niespełna 2 promile alkoholu oraz złamał dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary więzienia. Mundurowi apelują o trzeźwość i rozwagę za kierownicą !
-
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów – możesz mieć na nie wpływ”- zapraszamy na debatę społeczną
Komenda Miejska Policji w Płocku serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Słubice na debatę społeczną ewaluacyjną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów – możesz mieć na nie wpływ”.
-
I miejsce w Wieloboju Służb Mundurowych dla płockich funkcjonariuszy
Funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej płockiej komendy zdobyli I miejsce w I Wieloboju Służb Mundurowych o Puchar Prezesa IX Oddziału ZSP w Płocku. Turniej odbył się w zeszły czwartek i ściągnął do Gorzewa drużyny z Policji, Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Służby Więziennej oraz Straży Miejskiej.
-
„MYŚL TRZEŹWO NAD WODĄ”
„MYŚL TRZEŹWO NAD WODĄ” Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej rozpoczyna akcję informacyjną dotyczącą przeciwdziałania spożywaniu alkoholu podczas rekreacyjnej kąpieli. Akcja pn.: „MYŚL TRZEŹWO NAD WODĄ” ma na celu zapobieganie podejmowaniu ryzykownych zachowań oraz zminimalizowanie tragicznych skutków pozostawania w stanie nietrzeźwości na obszarach wodnych.
-
Bezpieczne wakacje 2022
Przed nami długo wyczekiwane wakacje, czas odpoczynku i zabawy. Policjanci w tym czasie będą dbali o zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym, w tym zwłaszcza na drogach. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.