Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rozpoczął się nabór do służby w 2022 roku
Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2022 roku.
-
Byłeś świadkiem tego zdarzenia ? Skontaktuj się z policjantami
Policjanci z komisariatu w Gąbinie prowadzą postępowanie w sprawie umyślnego uszkodzenia szyb w budynkach na terenie miasta Gąbin. Jeśli widziałeś sprawcę lub sprawców tych uszkodzeń skontaktuj się z policjantami. Mundurowi zapewniają anonimowość!
-
Bądź widoczny na drodze - nie pozwól przerwać swojej linii życia
Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód. Mały element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować życie i zdrowie.
-
Areszt za znęcanie się nad partnerką
Policjanci zatrzymali 37-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna nie szczędził gróźb w kierunku swojej partnerki. Mundurowi konsekwentnie przerwali stosowaną przemoc wobec młodej kobiety. 37-latek kolejne miesiące spędzi za murami więzienia.
-
Wyszła zrobić zakupy wiedząc, że jest zarażona koronawirusem. Wpadła podczas policyjnej kontroli
41-letnia płocczanka zarażona koronawirusem zlekceważyła obowiązek izolacji domowej i wyszła na zakupy. W drodze powrotnej do mieszkania natknęła się na dzielnicową, która kontrolowała osoby objęte kwarantanną oraz izolacją domową i kilkukrotnie próbowała skontaktować się z kobietą. Zachowanie kobiety to przykład skrajnej nieodpowiedzialności i lekceważenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.
-
Nowe przepisy, nowy taryfikator- warto się z nim zapoznać
Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego, którzy popełniają wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości czy zachowania godzące w bezpieczeństwo pieszych. Niechronieni również muszą liczyć się z wysokimi karami, za niektóre przewinienia.
-
Nie ryzykuj, zbadaj swoją trzeźwość w płockiej komendzie Policji
Przed nami Sylwester, zróbmy wszystko, aby odbył się on w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym płockiej komendy Policji znajduje się alkomat, dzięki któremu możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia. Wracając z zabawy sylwestrowej wcześniej zapewnijmy sobie bezpieczny powrót do domu. Wydanie kilkunastu, czy kilkudziesięciu złotych na taksówkę może okazać się niczym w porównaniu z konsekwencjami jazdy z "promilami" za kierownicą.
-
Pijany i bez uprawnień „zaparkował” w rowie
Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 40-latek usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Mężczyzna wczoraj rano wsiadł za kierownicę opla, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i trzeźwość za kierownicą ! Pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze.
-
Włamywacz - recydywista zatrzymany przez kryminalnych
Radia, anteny samochodowe, stal i wiele innych wartościowych rzeczy kradł, gdy tylko nadarzyła się do tego okazja. 32-latka zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Podejrzany wybijał szyby oraz uszkadzał zamki w zaparkowanych autach i kradł z ich wnętrza cenne przedmioty. Płocczaninowi grozi do 15 lat więzienia, gdyż czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy.
-
Myśl Trzeźwo
Mając na uwadze występujące zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowane kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu, w tym tzw. nieświadomą nietrzeźwość, Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik, przygotowało akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”, która będzie trwała od 30 grudnia 2021 r. do 16 stycznia 2022 r., obejmując tym samym imprezy i spotkania towarzyskie związane z Nowym Rokiem.