Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! zmienne warunki na drogach

Data publikacji 04.10.2016

Panująca obecnie, zmienna, jesienna aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

W ostatnich dniach na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych, do których zaistnienia przyczyniło się niedostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze.

W piątek rano na krajowej 50-ce w miejscowości Kolonia Sochocin zderzyły się trzy samochody jadące od strony Płońska w kierunku Sochocina. Najpierw ciężarówka renault (z naczepą) uderzyła w tył poprzedzającego ją dostawczego citroena, a następnie citroen w jadące przed nim daewoo. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. 69-letni kierowca z ciężarówki został ukarany przez policjantów wysokim mandatem.

Niespełna godzinę później na krajowej 7-ce w Poczerninie/Michalinek/ na pasie ruchu w kierunku Warszawy ciężarówka volvo uderzyła w tył osobowej skody, która zatrzymała się na światłach. Siłą uderzenia skoda została zepchnięta do przydrożnego rowu, a na drogę przewróciła się naczepa tira. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Funkcjonariusze na 39-letniego kierowcę tira nałożyli mandat karny. Utrudnienia w ruchu nie trwały długo.

Wczoraj rano w Szczytnikach na trasie nr 7 21-latek jadący zbyt szybko osobowym audi, /od strony Warszawy/ stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Również w tym przypadku kierowca, za ryzykowną jazdę, otrzymał mandat od policjantów.

Tego samego dnia, popołudniu w Strachowie w wyniku niedostosowania prędkości przez 31-latkę kierującą bmw, pojazd ten uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku opla. Opel został zepchnięty z jezdni. Kierującą bmw policjanci ukarali mandatem.

Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony