Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilka minut po włamaniu do magazynu wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 07.10.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28 i 49-latkowi, którzy w „biały dzień” włamali się do magazynu sklepu spożywczego. Sprawcy zostali zatrzymani przez płońskich policjantów kilka minut później w czasie ucieczki. Ich łupem padły paczki z cukrem, papier toaletowy i napoje. Odzyskane mianie funkcjonariusze zwrócili do sklepu.

Na początku tygodnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku otrzymał zgłoszenie o włamaniu do magazynu jednego ze sklepów spożywczych przy ul Rutkowskiego w Płońsku. Do zdarzenia doszło w samo południe. Zgłaszający opisał dwóch mężczyzn, którzy wynosili artykuły spożywcze i papier toaletowy, a spłoszeni przez pracowników sklepu uciekli. Kilka minut później na miejscu byli już policjanci z patrolówki. W jednej z bocznych ulic funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających opisowi. Mężczyźni ci na widok radiowozu zaczęli uciekać gubiąc po drodze paczki z cukrem. Sprawcy próbowali ukryć się w klatce schodowej jednego z bloków ale zostali szybko zatrzymani. Okazało się, że są to 49-latek z Płońska i 28-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Od obu policjanci wyczuli alkohol.  W klatce schodowej ukryta była część skradzionych rzeczy. Odzyskane mienie policjanci przekazali pracownikom sklepu. 

Dwaj mężczyźni ukradli w sumie 20 kg cukru w paczkach, 14 opakowań papieru toaletowego i 2 zgrzewki napoi. Wcześniej karani byli za podobnego rodzaju przestępstwa. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali karze. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony