Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa groźnie wyglądające zdarzenia, w dwóch różnych miejscach powiatu w tym samym czasie.

Data publikacji 10.10.2016

W sobotę rano na drogach powiatu płońskiego, w dwóch różnych miejscach, doszło do groźnie wyglądających zdarzeń. W Sieklukach na krajowej 10-ce zapaliło się dostawcze iveco, a na 7-ce po zderzeniu na skrzyżowaniu świetlnym dwa seaty wypadły z drogi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W minioną sobotę rano (8:10)na skrzyżowaniu świetlnym trasy K-7 z drogą relacji Kroczewo-Strubiny doszło do zderzenia dwóch osobowych seatów. Seat Toledo jadący od strony stolicy, którym kierował 37-letni mieszkaniec Warszawy uderzył w bok skręcającego w kierunku Strubin (jadącego od strony Płońska)Seata Ibiza. Ibizą kierował 34-latek z Płońska. Siła uderzenia była tak duża, że obydwa pojazdy wypadły z jezdni. Toledo wpadło do rowu a ibiza zatrzymała się na przydrożnym sygnalizatorze. Kierowca i pasażerka pojazdu jadącego od strony Warszawy zostali przewiezieni do szpitala. Sygnalizacja świetlna w chwili zdarzenia była sprawna. Jednej z kierujących najprawdopodobniej  wjechał na skrzyżowanie na świetle czerwonym.Płońscy policjanci wyjaśniają dokładny przebieg tego zdarzenia.

Tego samego ranka również około godz. 8:00 na trasie nr 10 w miejscowości Siekluki, w czasie jazdy zapalił się samochód dostawczy. Jak wynika z ustaleń, iveco, którym kierował 32-latek z pow. żuromińskiego jechało w kierunku na Bydgoszcz. W czasie jazdy najprawdopodobniej doszło do usterki-zwarcia instalacji i pojazd zapalił się. Kierowca po wyłączeniu silnika iveco wyskoczył z pojazdu  i wezwał pomoc. Policjanci zablokowali ruch na 10-ce. Auto nie zatrzymało się i powoli toczyło drogą. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce musieli poprzebijać opony dostawczaka by go unieruchomić. Płonący samochód gasiły trzy jednostki straży pożarnej (z Płońska i Dzierzążni). Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony