Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na „krajówce”, gdy uciekał po kradzieży

Data publikacji 12.10.2016

Płońscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież paliwa na terenie pow. płockiego. W czasie kontroli okazało się że mężczyzna nie ma prawa jazdy, tablice rejestracyjne od pojazdu są przerobione, a w bagażniku auta leżą kolejne tym razem kradzione „blachy”. Mężczyzna za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj po południu dyżurny płońskiej komendy przekazał policjantom komunikat o kradzieży paliwa, do której doszło na jednej ze stacji benzynowych na terenie pow. płockiego. Sprawca jechał osobowym renaultem krajową „siódemką” w stronę Warszawy. Policjanci płońskiej drogówki, pełniący w tym czasie służbę uważnie sprawdzili kilka kilometrów trasy i zatrzymali wskazany pojazd do kontroli, gdy przejeżdżał przez Szczytno. Kierującym okazał się być 22-letni mieszkaniec Łomianek.

Policjanci ujawnili, że samochód którym jechał, miał angielskie tablice rejestracyjne z przerobionymi cyframi, a kierujący nie posiada prawa jazdy. Młody mężczyzna przyznał się, że stracił uprawnienia kilka miesięcy wcześniej za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo w bagażniku pojazdu funkcjonariusze znaleźli tablice rejestracyjne, które sprawdzili w policyjnych bazach danych. Okazało się, że „blachy” są kradzione na terenie Łomianek.

22-latek został zatrzymany, a jego auto odholowane na parking strzeżony. Młody mężczyzna za brak dokumentów i przerabianie tablic został ukarany mandatami. Przyznał się do kradzieży tablic rejestracyjnych i paliwa. O wymiarze kary zadecydują sądy właściwe miejscu popełnienia przez 22-latka czynów zabronionych, gdzie niebawem zostanie przekazana sprawa.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony