Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne szkoły włączyły sie w akcję "Kierowco! Nie polujemy na Zebrach!"

Data publikacji 02.11.2016

Od początku wrześnie br. na drogach powiatu płońskiego prowadzona jest kampania - "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!", której głównym celem jest zwrócenie uwagi kierujących by zachowali ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. W akcję włączyło się 8 szkół z terenu powiatu. Kilka dni temu w Kołozębiu i Baboszewie odbyły się uliczne (w pobliżu przejść dla pieszych) happeningi promujące akcję.

Akcja prowadzona od początku września na drogach pow. płońskiego i całego mazowsza ma przypominać pieszym i kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w pobliżu przejść dla pieszych niedaleko swoich szkół, biorą udziały w happeningach. Za pomocą plakatów apelują do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych. W bezpośrednich rozmowach z kierowcami przypominają im również by nie wyprzedzali przed „zebrami” i na nich oraz zwrócili szczególną uwagę na przechodzące po pasach dzieci.

W minionym tygodniu do akcji dołączyły kolejne dwie szkoły. 26 października br. happening „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” odbył się w  Kołozębiu a następnego dnia w Baboszewie. W działaniach uczestniczyły dzieci z miejscowych szkół podstawowych.

Od początku września do akcji przyłączyło się 8 szkół:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smardzewie
  • Szkoła Podstawowa w Kołozębiu im. Jana Pawła II
  • Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście
  • Szkoła Podstawowa im. Ks MK Sarbiewskiego w Sarbiewie
  • Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie
  • Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku
  • Szkoła Podstawowa w Radzyminku mim. Gen. Zygmunta Padlewskiego
  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Baboszewie

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek- Zmysłowska

Powrót na górę strony