Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prewencyjne "Listopadowy weekend" na drogach powiatu płońskiego

Data publikacji 10.11.2016

Dziś rano płońscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania prewencyjne pn. "listopadowy weekend" Działania te zakończą się w nocy 13 listopada. W czasie tego weekendu większa liczba policyjnych patroli czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących, tym samym kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli drogowych.

W czasie długiego weekendu policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Przypominamy o ograniczeniach w ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton:
10 listopada od godziny 18:00 do godziny 22:00,
11 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00,


Wraz z długim weekendem wzrośnie liczba potencjalnych zagrożeń związanych ze wzmożonym ruchem na drogach.  Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądna, zgodna z przepisami jazdę oraz dostosowanie prędkości do zmiennych warunków panujących na drodze.
W okresie pierwszych 10 miesięcy 2016 roku na terenie pow. płońskiego doszło do 703 zdarzeń drogowych w tym 64 wypadków, w których 18 osób poniosło śmierć na miejscu i 102 zostały ranne zaistniało też 649 kolizji,

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek- Zmysłowska

Powrót na górę strony