Poszukiwany nakazem doprowadzenia 50-latek zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym
Policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu płońskiego poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia, wydanego przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. Zgodnie z decyzją sądu trafił już do zakładu karnego.
50-latek z gm. Joniec nie stawił się dobrowolnie do zakładu karnego w wyznaczonym przez sąd terminie, by odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności. Wczoraj funkcjonariusze z nowomiejskiego posterunku policji, realizując polecenie sądu – nakaz doprowadzenia, sprawdzili miejsce zamieszkania poszukiwanego. Nie zastali go pod wskazanym adresem, jednak szybko ustalili, że może przebywać u członków rodziny na terenie innej gminy w powiecie płońskim. Mundurowi natychmiast pojechali pod ustalony adres i tam zastali 50-latka. Mężczyzna nie krył swojego zaskoczenia na widok mundurowych.
Zatrzymany 50-latek został przewieziony do płońskiej komendy, skąd następnie trafił do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe 2 lata i 9 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem.
nadkom. Kinga Drężek-Zmysłowska