Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warszawscy „sportowcy” w rękach płońskich policjantów

Data publikacji 21.11.2016

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli 24 i 39-latek z Warszawy, którzy zostali zatrzymani przez płońskich kryminalnych. Sprawcy w chwili zatrzymania wynosili ze sklepu sportowego skradzione obuwie i akcesoria sportowe. Do zabrania przygotowany mieli już towar o łącznej wartości ponad 60 tys. zł. Grozi im do 10 lat więzienia.

Płońscy kryminalni otrzymali informację o włamaniu do jednego ze sklepów sportowych na terenie miasta. Natychmiast zareagowali i pojechali pod wskazany adres. Na miejscu, przed sklepem, stał dostawczy vw z otwartymi tylnymi drzwiami, a dwóch mężczyzn ładowało do środka worki. Okazało się, że mężczyźni to mieszkańcy Warszawy w wieku 39 i 24-lata. Chwilę wcześniej włamali się do sklepu sportowego wyważając drzwi wejściowe. Do foliowych worków pakowali odzież, buty i akcesoria sportowe. W chwili zatrzymania mieli już przygotowane do wyniesienia kilkanaście worków z „towarem” o łącznej wartości ponad 60 tys. zł. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku a całe skradzione mienie odzyskane.

24 i 39-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Wcześniej byli już karani za podobnego rodzaju przestępstwa. Za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony