Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla trzech mężczyzn za brutalny napad

Data publikacji 02.12.2016

Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom płońskich kryminalnych zatrzymani zostali sprawcy brutalnego napadu na dozorcę w jednej z firm usługowych na terenie gm. Płońsk. 24, 25 i 26-latkowi za popełniony czyn grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy trzej trafili do aresztu gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Kika dni temu,  wieczorem na placu jednej z firm usługowych mieszczącej się na terenie gminy Płońsk trzech zakapturzonych mężczyzn zaatakowało pracującego tam dozorcę. Sprawcy bili i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Gdy mężczyzna stał się bezbronny i stracił przytomność napastnicy zabrali mu telefon komórkowy i drobne pieniądze zł. Natomiast ze stojących w pobliżu samochodów ciężarowych ukradli około 100 litrów oleju napędowego. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia płoński dyżurny wysłał na miejsce patrol policji i „kryminalnych”. Dozorca - 61-letni mężczyzna po udzieleniu pierwszej pomocy z obrażeniami został przewieziony do szpitala.


Intensywna praca płońskich kryminalnych pozwoliła na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawców napadu. Okazali się nimi 24 i 26-latek z gm. Płońsk oraz 25-latek mieszkaniec gm. Załuski. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, za co grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 3 miesięcy.

 

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/AC

Powrót na górę strony