Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali go policjanci z drogówki

Data publikacji 05.07.2019

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie pościgu uszkodził policyjny radiowóz. Na dodatek funkcjonariusze znaleźli przy nim torebki strunowe z substancją psychotropową - mefedronem. 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj wieczorem policjanci płońskiej drogówki pełniący służbę w miejscowości Arcelin, zauważyli samochód jadący bardzo szybko w stronę Płońska. Pomiar prędkości osobowego peugeota wskazał 120 km/h. Dopuszczalna w obszarze zabudowanym prędkość przekroczona została przez kierującego aż o 70 km/h. Kierujący na sygnał wydany przez policjanta do zatrzymania pojazdu początkowo zwolnił, a następnie nagle przyspieszył i pojechał dalej nie zatrzymując się do kontroli. Funkcjonariusze szybko ruszyli za nim w pościg. Kierujący peugeotem łamał kolejne przepisy ruchu drogowego, jechał całą szerokością jezdni, uniemożliwiając wyprzedzenie swojego auta. Stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie policjanci wykorzystując odpowiedni moment wyprzedzili ścigany pojazd. Zaczęli zwalniać, co zmusiło pirata drogowego również do zmniejszenia prędkości. Jednak nie bacząc na nic, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i uderzył w policyjne auto. Później wycofał, chcąc najprawdopodobniej kontynuować ucieczkę, lecz wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze podbiegli do peugeota i obezwładnili siedzącego za kierownicą mężczyznę. Był on agresywny i nie stosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 27-letni mieszkaniec gm. Raciąż i jak się okazało nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek mundurowi znaleźli przy nim niewielkie pudełko, w którym znajdowały się trzy torebki strunowe z białym proszkiem. Okazało się, ze jest to substancja psychotropowa- mefedron. Od kierującego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo poniesie odpowiedzialność za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony