Narkotyki w szafce i pod materacem - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w szafce i pod materacem

Data publikacji 04.02.2020

Kryminalni z Płońska zatrzymali dwoje młodych ludzi podejrzewanych o posiadanie narkotyków i handel nimi. Od 21-latka i jego 19-letniej koleżanki mundurowi zabezpieczyli w sumie ponad 40 gramów środków odurzających. Kobiecie grozi do 3, a mężczyźnie do 10 lat więzienia.

Płońscy kryminalni, działając operacyjnie, ustalili dwoje mieszkańców Płońska, którzy mogą posiadać narkotyki i sprzedawać je innym osobom. Z informacji mundurowych wynikało, że środki odurzające w swoim miejscu zamieszkania przechowuje 21-letni płońszczanin. W sprzedaży narkotyków innym osobom miała mu pomagać 19-letnia dziewczyna. W czasie przeszukania mieszkania młodego mężczyzny policjanci znaleźli ukryte ,w jednej z szafek regału oraz pod materacem łóżka, plastikowe i metalowe pojemniki z różnymi substancjami. Zabezpieczonych zostało przez nich 19 torebek foliowych z białym proszkiem, 5 „strunówek” i 2 foliowe torebki z suszem roślinnym, a także waga elektroniczna i mały młynek. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana o łącznej wadze blisko 40 gramów.

Zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i 4 zarzuty związane ich z udzielaniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. 19-latka usłyszała zarzut udzielania narkotyków innym osobom, za co grozi jaj do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony