34 i 21-latek zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

34 i 21-latek zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 16.11.2020

Kolejne dwie osoby wpadły w ręce policjantów za posiadanie narkotyków. 34-latek posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę, natomiast 21-latek metamfetaminę. Obaj usłyszeli już zarzuty i odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem policjanci z raciąskiego komisariatu w czasie patrolowania miejscowości Unieck, niedaleko sklepu zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu nagle odwrócił się i szybkim krokiem zaczął iść w przeciwną stronę. W czasie legitymowania 34-latek  (mieszkaniec gm. Raciąż) był bardzo nerwowy i cały czas trzymał się za kieszeń spodni. Sprawę wyjaśniła kontrola osobista, podczas której mundurowi w paczce po papierosach ujawnili szklaną fifkę z zawartością suszu roślinnego, a w portfelu mężczyzny „strunówkę” z białym proszkiem i foliowe zawiniątko z suszem. Dodatkowo w czasie przeszukania, w miejscu zamieszkania 34-latka, policjanci znaleźli kolejną torebkę z białym proszkiem. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a znalezione przy nim narkotyki zabezpieczone.

Kolejna osoba posiadająca przy sobie narkotyki „wpadła” w ręce policjantów około godzinę później w Płońsku na ul. Grunwaldzkiej. Tym razem zatrzymany został 21-letni  mieszkaniec gm. Naruszewo. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, pełniący służbę w dyspozycji płońskiego dyżurnego, zwrócili uwagę na stojącego na parkingu opla, w którym siedziało kilku mężczyzn. Na widok radiowozu wszystkie osoby próbowały wysiąść z auta i od niego odejść. Przy jednym z mężczyzn, 21-latku, policjanci znaleźli cztery woreczki foliowe z krystaliczną substancją – metamfetaminą. Miał je schowane w portfelu.

Zarówno 34 jak i 21-latkowi śledczy przedstawili zarzuty posiadania środków narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii obu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony