Narkotyki znalezione w czasie kontroli drogowej - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Narkotyki znalezione w czasie kontroli drogowej

Data publikacji 20.11.2020

Raciąscy policjanci w czasie kontroli drogowej znaleźli narkotyki. 21-letni kierowca seata, który miał przy sobie marihuanę i amfetaminę, został zatrzymany. Badanie krwi wykaże czy kierował pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu w nocy z ze środy na czwartek w Uniecku zatrzymali do kontroli drogowej seata. W trakcie kontroli zwrócili uwagę na nerwowe i dość dziwne zachowanie 21-letniego kierowcy, mieszkańca gm. Glinojeck. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że jest on trzeźwy. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu i odzież kierującego w poszukiwaniu zakazanych substancji. W portfelu 21-latka policjanci znaleźli foliowe zawiniątko z suszem roślinnym, a w kieszeni jego kurtki elektroniczną wagę. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

W czasie późniejszych czynności mundurowi ujawnili jeszcze przy zatrzymanym foliową torebkę z białym proszkiem - 35 gramami amfetaminy, którą  mężczyzna schował pod bielizną.
21-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po badaniach krwi okaże się również, czy kierujący usłyszy dodatkowe zarzuty za kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających.

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony