(Nie)trzeźwy pierwszy weekend nowego roku - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

(Nie)trzeźwy pierwszy weekend nowego roku

Data publikacji 04.01.2021

W pierwszy weekend nowego roku w ręce płońskich stróżów prawa wpadło 3 nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców. Jednego z nich, 44-latka z 3 promilami i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, ujął czujny obywatel. Wszyscy wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W miniony piątek wieczorem (01.01), około godz. 19:00 dyżurny płońskiej komendy skierował patrol drogówki do miejscowości Czerwińsk gdzie na ul. Władysława Jagiełły samochód osobowy miał uderzyć w drzewo. Na miejscu policjanci ustalili, że 33-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk nad. Wisłą jadąc oplem w kierunku krajowej 62-ki nagle stracił panowanie nad pojazdem. Auto uszkodziło znak drogowy, po czym uderzyło w przydrożne drzewo. Okazało się, że stan trzeźwości kierowcy pozostawia wiele do życzenia. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie 33-latka ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Odmówił pomocy medycznej.

Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę wieczorem, tuż przed godz. 20 w miejscowości Nowe Naruszewo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego opla, poruszającego się bez włączonych świateł mijania. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, będący pod widocznym wpływem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie. Młody mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że kierowcy jakiś czas temu zatrzymano prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymany został dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na zagrażanie bezpieczeństwu.
Młodemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kilka lat więzienia.

Wczoraj kilkanaście minut przed godz. 15 płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, przez innego kierującego, w miejscowości Sadkowo (gm. Dzierzążnia). Jak wynikało z informacji, czujny mieszkaniec naszego powiatu jadąc swoim autem od strony Sadkowa w kierunku Wierzbicy Pańskiej zauważył nadjeżdżającego z przeciwnej strony volkswagena. Kierowca tego auta nie  zachowywał prostego toru jazdy, a w czasie wymijania nagle zjechał na pobocze i się zatrzymał. Zgłaszający również  się zatrzymał, by sprawdzić co się stało, a gdy tylko wyczuł od kierującego vw alkohol, od razu zabrał mu kluczyki i wezwał Policję. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena to 44-letni mieszkaniec pow. płockiego, posiadający dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, w tym dożywotni. Badanie na trzeźwość wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie ma aktualnego badania technicznego, ani ubezpieczenia OC.

44-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroków sądów mężczyzna  poniesie surowe konsekwencje, również finansowe.

 

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony