Trzech piratów drogowych straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Trzech piratów drogowych straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Data publikacji 11.01.2021

Z prędkością 122 km/h w terenie zabudowanym jechał oplem 35-letni "pirat drogowy", który został zatrzymany przez policjantów mazowieckiej grupy SPEED. Mężczyzna, tak jak i dwóch innych kierowców, którzy wpadli w ręce płońskich stróżów prawa za przekroczenie dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej  komendy wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED  zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierujący samochodem 35-latek z gm. Płońsk, na krajowej 10-ce w miejscowości Dzierzążnia przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Prędkość z jaką przejeżdżał przez teren zabudowany to 122km/h.

Kolejnych dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h  "wpadło" w miejscowości Wola na krajowej 62-ce. 20-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował audi z prędkością 124 km/h, czyli o 74km/h większą niż dopuszczają przepisy, natomiast 26-letni kierowca opla, mieszkaniec pow. radomskiego  rozpędził swój pojazd w terenie zabudowanym do 129km/h.  

W efekcie wszyscy trzej "piraci drogowi" zostali ukarani wysokimi mandatami i 10 punktami karnymi. Zatrzymano im również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony