Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych przez mundurowych - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych przez mundurowych

Data publikacji 20.09.2021

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł w Gralewie, gdy jechał z równie nietrzeźwym kolegą. Drugi, zatrzymany na krajowej 50-ce miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Obu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po południu, około godz. 15:40, dyżurny płońskiej komendy skierował jeden z policyjnych patroli na drogę relacji Gralewo-Strożęcin, gdzie osobową skodą ma jechać nietrzeźwy kierowca. Wskazany pojazd funkcjonariusze zauważyli w Gralewie, jak wyjeżdżał z parkingu w stronę Strożęcina. Na widok radiowozu kierowca osobówki zatrzymał swoje auto na poboczu  i wraz z pasażerem wysiadł z pojazdu. Kierującym okazał się być 44-latek z gm. Raciąż, pasażerem - równolatek z tej samej gminy. Od obu mężczyzn policjanci wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie kierowcy ponad 2,8 promila, a pasażera  ponad 1,7. Wkrótce pijany kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.
 
Wczoraj kilkanaście minut przed godz. 17:00 policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Zgodnie ze zgłoszeniem miał on jechać ul. Sienkiewicza w Płońsku i kierować w stronę Ciechanowa. Auto, którego dotyczyło zgłoszenie - volkswagena jadącego wężykiem funkcjonariusze zauważyli na krajowej 50-ce na wyjeździe z Płońska (Poświętne). Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że pojazdem kieruje 26-letni mieszkaniec gm. Baboszewo. Mężczyzna miał w organizmie  ponad 3 promile alkoholu.
 
Wkrótce obaj pijani kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka kara grzywny.
 
kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
Powrót na górę strony