ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie płońskim - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie płońskim

Data publikacji 21.09.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Płońsku włączyli się w inicjatywę Roadpol Safety Days, której celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy, wpisuje się w przypadający na dni 16-22 września Europejski Tydzień Mobilności.

Funkcjonariusze płońskiego Wydziału Ruchu Drogowego w ramach akcji Roadpol Safety Days spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku, bo edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo ważna od najmłodszych lat. Na terenie parku przy ul. 1-go Maja przeprowadzona została przez nich nietypowa lekcja dotycząca bezpieczeństwa na drodze.

Uczniowie dowiedzieli się jak w sposób bezpieczny poruszać się po drogach zarowno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Policjanci zapoznali ich z przepisami dotyczącymi pieszych, rowerzystów oraz osób poruszajacych sie na hulajnogach elektrycznych, a także urządzeniach wspomagajacych poruszanie się. Spacerując, pod okiem mundurowych, po "ulicach" specjalnie zaaranżowanego miasteczka ruchu drogowego dzieci zapoznawały się ze znakami drogowymi i zasadami obowiązującymi wszystkich użytkowników dróg.

Funkcjonariusze chcieli też zgłębić wiedzę uczniów i podnieść ich świadomość w zakresie szkodliwości alkoholu oraz jego wpływu na sposób postrzegania otoczenia np. przez osoby kierujące pojazdami. W tym celu, poza omówieniem tej tematyki, ustawili razem ze strażnikami miejskimi prosty tor przeszkód, który chętne osoby miały pokonać w alkogooglach symulujacych sposób widzenia osoby będącej pod wpływem alkholu.

Przez  cały tydzień policjanci przeprowadzili też szereg prelekcji dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Póżniej w ramach akcji "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" razem z dziećmi apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę szczególnie w rejonie szkół.  

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony