"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkania w Siedlinie, Stróżewie, Kamienicy i Szczytnie - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkania w Siedlinie, Stróżewie, Kamienicy i Szczytnie

Data publikacji 24.09.2021

Przez cały wrzesień płońscy policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji kontrolują okolice szkół ale również prowadzą prelekcje i spotkanie z dziećmi i młodzieżą, poruszając z uczniami problematykę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatnio mundurowi odwiedzili uczniów ze szkół w Siedlinie, Stróżewie, Kamienicy i Szczytnie.

Od początku września w rejonach szkół można było zobaczyć więcej policyjnych patroli. Policjanci zwracali uwagę na prawidłowe poruszanie się po drogach pieszych, głównie prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, ale także na prawidłowe zatrzymywanie się pojazdów, tak aby nie ograniczać widoczności dla innych kierujących oraz osób przechodzących przez jezdnię.

Mundurowi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili też i prowadzą zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą. Na spotkaniach omawiane są zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię, poruszania się i zabaw w pobliżu jezdni, zasad poruszania się rowerem i motorowerem itp. Funkcjonariusze wyjaśniają też dzieciom jak bezpiecznie spędzać czas wolny, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i przypominają by były ostrożne w kontaktach z obcymi osobami. Uczniowie w czasie spotkań uczą się też jak powinni reagować i bronić się przed atakiem agresywnego psa.

Dużą wagę policjanci przykładają do edukacji w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Pozwala to na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych.

W ostatnim czasie funkcjonariusze odwiedzili uczniów ze szkół podstawowych w Siedlinie, Stróżewie, Kamienicy i Szczytnie. Kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą już wkróce.


 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


 

Powrót na górę strony