Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 27.09.2021

Wkrótce do sądu trafi sprawa 46-letniego warszawianina, kierowcy bmw, ujętego na krajowej "siódemce" w Michałówku. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 7, na wysokości miejscowości Michałówek (gm. Załuski), ujęty został nietrzeźwy kierowca. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyznę poruszającego się bmw, jadącego "wężykiem" po dwóch pasach jezdni zauważyli inni kierowcy jadący w tym samym kierunku. Z ich relacji wynikało, że auto jechało z dużą prędkością, co chwilę zjeżdżając raz na lewy, raz na prawy pas. Na wysokości miejscowości Michałówek zgłaszającym udało się zajechać drogę pijanemu kierowcy, a gdy zatrzymał samochód, zabrać mu kluczyki.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego kierowcy bmw, mieszkańca Warszawy. Urządzenie do pomiaru wykazało prawie 1,8 promila. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Przestępstwo, które popełnił zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo grozi mu wysoka kara grzywny i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony