Aktualności

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenia na drogach. Kolejnych dwóch zostało wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 28.09.2021

Każdy pijany kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego, a nawet tragicznego w skutkach zdarzenia na drodze. Niestety pomimo licznych policyjnych apeli wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które wsiadając za kierownicę ryzykują życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj płońscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców jadących po alkoholu.

Pomimo wielu policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Praktycznie każdego dnia płońscy policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Do części zatrzymań przyczyniają się czujni obywatele, którzy szybko reagują widząc zagrożenie na drodze – pijanego kierowcę jadącego „wężykiem”.

Osoby, które piły wcześniej alkohol i decydują się wsiąść za kierownicę, wykazują się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Zagrażają swojemu bezpieczeństwu, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

Tylko minionej doby policjanci na drogach powiatu płońskiego zatrzymali kolejnych 2 kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

Wczoraj po południu, około godz. 17:35 w Nowej Wronie nietrzeźwy kierowca dostawczego renault doprowadził do kolizji z mercedesem tego samego typu. Jak ustalili policjanci, 75-latek kierujący renault, mieszkaniec pow. nowodworskiego, jadąc drogą Zaręby-Stara Wrona, w czasie jazdy uderzył swoim pojazdem w tył poruszającego się w tym samym kierunku dostawczego mercedesa. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jemu, ani 21-letniemu kierowcy drugiego auta nic się nie stało.

Niespełna dwie godziny później patrol ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gm. Raciąż, w miejscowości Pólka Raciąż zatrzymał do kontroli osobowe renault. Policjanci zwrócili uwagę na ten pojazd, gdyż jechał bez włączonych świateł mijania, a kierowca nie zachowywał prostego toru jazdy. Kierujący autem 36-letni mieszkaniec gm. Raciąż miał w organizmie ponad 1,8 promila.

Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Policjanci przypominają, że jeśli ktoś ma wątpliwości, czy może już kierować autem, po wcześniejszym wypiciu alkoholu, może przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, gdzie przez całą dobę, bezpłatnie istnieje możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony