Aktualności

Cztery wypadki w miniony weekend. Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność

Data publikacji 11.10.2021

Miniony weekend obfitował w poważne zdarzenia drogowe. W wyniku czterech wypadków, do których doszło siedem osób zostało rannych i trafiło do szpitali. Płońscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

W miniony piątek około godziny 16:15 w Raciążu na ul. Mławskiej kierująca osobowym Audi 48 latka z powiatu żuromińskiego, jadąc w kierunku miejscowości Radzanowo uderzyła w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący jednośladem 58-letni raciążanin został przewieziony do szpitala na badania. W płońskiej komendzie prowadzone jest w tej sprawie postępowanie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. 
 
Tego samego dnia, około godziny 17:20 w miejscowości Dramin gmina Baboszewo na drodze gruntowej, pomiędzy polami, doszło do zderzenia motocykla marki Romet z ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Jednośladem kierował 21-latek mieszkaniec gminy Baboszewo, a pasażerem było 9 letnie dziecko. Obydwie osoby nie posiadały kasków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń motocykl uderzył w tylne koło ursusa, którym wyjechał na drogę w czasie wykonywania prac polowych.Kierowca motocykla z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie, natomiast dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. 67 kierowcy ciągnika rolniczego nic się nie stało. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie.
 
W sobotę, 9 października około godz. 15:50 na krajowej siódemce na wysokości Płońska czołowo zderzyły się dwie osobówki: nissan i toyota. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierująca nissanem 54-letnia mieszkanka Warszawy jadąc w kierunku Gdańska w miejscu, gdzie "siódemka" z drogi dwujezdniowej przechodzi w drogę jednojezdniową, zjechała na przeciwległy pas ruchu. W wyniku zderzenia pojazdów kobieta została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala w Płocku. Kierująca toyotą 67-letnia warszawianka oraz pasażer tego pojazdu, 67-letni warszawianin, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Płońsku. Przez kilka godzin pas w kierunku Gdańska był zablokowany, a policjanci kierowali na objazdy.
 
Również w sobotę, około godz. 15:40 w miejscowości Smulska gm. Załuski z jadącego od strony trasy DK-7 czterokołowca (quad) spadł 41-letni mieszkaniec gm. Załuski, który podróżował jako pasażer. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierującą pojazdem była 36-letnia, mieszkanka tej samej gminy. Kobieta kierowała quadem po drodze publicznej pomimo tego, że nie jest on zarejestrowany, do tego zarówno ona jak i pasażer nie posiadali kasków ochronnych.  W wyniku upadku mężczyzna doznał obrażeń głowy i twarzy, w związku z czym został przewieziony do szpitala na badania.
 
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
 
kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
 
Powrót na górę strony