Pijana matka "opiekowała się" czworgiem dzieci - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Pijana matka "opiekowała się" czworgiem dzieci

Data publikacji 11.10.2021

W weekend policjanci interweniowali wobec matki, która opiekowała się czworgiem dzieci, będąc pod wpływem alkoholu. Wkrótce sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego. Posiadając wiedzę o podobnych sytuacjach nie pozostawajmy bierni i powiadamiajmy o tym właściwe instytucje oraz służby.

W miniony piątek po południu dzielnicowy z Posterunku Policji w Czerwińsku nad Wisłą został zaalarmowany przez pracowników socjalnych, że w jednej z miejscowości na terenie gm. Naruszewo nietrzeźwa kobieta opiekuje się  dziećmi. Policjant szybko pojechał pod wskazany adres. W domu była wyczuwalna silna woń alkoholu, panował bałagan i było chłodno. Pod opieką 35-latki, którą policjant zastał na miejscu, przebywało troje jej dzieci oraz dziecko sąsiadki, wszystkie w wieku 4-6 lat. Wstępne badanie na trzeźwość wykazało w organizmie kobiety ponad 2 promile. 35-latka przyznała się funkcjonariuszowi do tego, że wypiła dwa piwa. Dzielnicowy w rozmowie z dziećmi ustalił, że od rana zjadły tylko po jednym jabłku, które znalazły w domu. W czasie interwencji, z pracy, wrócił ojciec dzieci, jednak z uwagi na stan nietrzeźwości - 1,2 promila alkoholu w organizmie, nie mógł on przejąć opieki nad małoletnimi.  Wszystkimi dziećmi zajęła się mieszkająca nieopodal sąsiadka.

Materiały dotyczące tej interwencji wkrótce zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego.

Apelujemy do wszystkich o właściwą reakcję, jeśli mamy podejrzenie, że w danej rodzinie, ,,u sąsiadów” mogą występować tego rodzaju sytuację. Słysząc awantury, płacz dziecka nie bójmy się zareagować i powiadomić odpowiednie instytucje i służby. 

Pamiętajmy też o tym, że to właśnie na nas – rodzicach, czy też osobach pod których opieką znajdują się dzieci, spoczywa obowiązek i odpowiedzialność za ich życie i zdrowie. Nigdy nie wiemy, jaki pomysł wpadnie do głowy naszemu dziecku i kiedy będzie potrzebowało od nas natychmiastowej pomocy.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony