Jechał po alkoholu i na zakazie, pod wycieraczką auta chował marihuanę - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Jechał po alkoholu i na zakazie, pod wycieraczką auta chował marihuanę

Data publikacji 12.10.2021

Policjanci zatrzymali 33-latka, który mając czynny zakaz prowadzenia pojazdów i będąc pod wpływem alkoholu kierował osobowym fiatem. Mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną i miał przy sobie narkotyki. Uszkodził też cudzy samochód, drzwi i ubrania. Wkrótce jego sprawa trafi do sądu.

W niedzielę rano dyżurny płońskiej komendy skierował policjantów ruchu drogowego do miejscowości Chociszewo gm. Czerwińsk nad Wisłą, gdzie osobowym fiatem miał jeździć nietrzeźwy mężczyzna. W trakcie sprawdzania terenu miejscowości funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że kierowcą auta jest 33-letni mieszkaniec tej gminy, posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez ciechanowski sąd. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 0,23 promila alkoholu. Do tego policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckiem, do ustalenia miejsca pobytu.

Z uwagi na dziwne zachowanie mężczyzny policjanci podejrzewali, że mógł prowadzić pojazd nie tylko po alkoholu, ale również będąc pod wpływem innych środków. W czasie sprawdzenia wnętrza fiata, pod wycieraczką przy fotelu kierowcy, funkcjonariusze znaleźli torebkę strunową z suszem roślinnym i szklane fifki. 33-latek został zatrzymany, pobrana została od niego krew do badań, a następnie został doprowadzony do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że tego mężczyzny dotyczyły dwa wcześniejsze zgłoszenia z tego dnia. W Miączynku 33-latek wybił szybę w osobowym renault zaparkowanym na terenie jednej z posesji, natomiast w Goworowie w czasie awantury uszkodził drzwi do domu swojej byłej partnerki i pociął jej ubrania.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i znęcania się nad byłą partnerką. Wkrótce odpowie również za uszkodzenie mienia i niestosowania się do wyroku sądu. W zależności od wyników badań laboratoryjnych może mieć przedstawiony też zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

 

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony