Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - spotkanie z dziećmi w Goszczycach Średnich

Data publikacji 22.07.2022

Płońscy policjanci w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo" i „Bezpieczne wakacje” spotykają się z uczestnikami kolonii i półkolonii zorganizowanych na terenie pow. płońskiego. W czasie spotkań przypominają dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku.

Profilaktycy z płońskiej komendy od początku wakacji regularnie uczestniczą w spotkaniach z dziećmi - uczestnikami kolonii i półkolonii organizowanych przez Urząd Miasta Płońsk oraz placówki oświatowe. Głównym tematem spotkań jest bezpieczne spędzanie czasu wolnego od zajęć szkolnych. Dzieciom oraz ich opiekunami policjanci przypominają między innymi zasady poruszania się po drodze, bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz bezpiecznego spędzania czasu w domu, a także poza nim np. w lesie czy nad wodą. Mówią też o zagrożeniach jakie niosą ze sobą środku odurzające i alkohol.

W ostatnim czasie policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Ruchu Drogowego spotkały się z uczestnikami półkolonii w ośrodku wypoczynkowym w Goszczycach Średnich. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad Wodą” wraz z dziećmi pojechały na wspólną wycieczkę rowerową nad pobliską rzekę Wkra. W czasie jazdy policjantki sprawdzały czy uczestnicy właściwie wykorzystują wcześniej zdobytą wiedzą dotyczącą bezpiecznego poruszania się na rowerze po drodze. Po przyjeździe nad rzekę zajęcia edukacyjne były kontynuowane – omówione zostały zasady bezpiecznej kąpieli.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony